Ilmumas

 

 

Helen Käit

KRISTIINE POISID TEGUTSEVAD

“Kristiine poised tegutsevad” viib lugejad Tallinna Kristiine linnaosa koolipoiste maailma. 12-13aastased Ingmar, Ragnar, Timo ja Henri on täitsa tavalised kutid, aga igal neist on oma kiiksud ja konksud, erinevad kodud ja arusaam elust – mis muidugi tähendab, et arusaamatusi ja probleeme juhtub raamatus ohtralt.

Kust jookseb lihtsa nalja ja pahanduse piir? Kas on õige süüdistada kedagi, kui selleks puuduvad tõendid? Kas kättemaks teeb õnnelikuks? Kas mõnitamine on vägivald? Lugu tõstatab kõik need probleemid ja leiab neile ka vastused.

 

Aare Olander

VALGA, TÕRVA JA OTEPÄÄ KADUNUD VAATED

„Kadunud vaadete“ sarja neljas raamat näitab pea 800 fotol kolme Valgamaa linna. Teose ülesehitus ja koostamispõhimõtted on sarnased varem sarjas ilmunud Tallinna, Tartu ja Viljandi raamatutele. Üle-eestilistest arhiividest ja muuseumidest pärit fotode juurest leiab täpsed allikaviited. Ülejäänud fotode juures on esitatud allika või autori nimi. Fotod on dateeritud nii täpselt kui võimalik, lähtudes nii konkreetse foto arhiiviandmetest, postitempli kuupäevast kui raamatu autori hinnangust. Nüüdisaegsed fotod on autor teinud 2012. a juulist kuni 2017. a juulini.

Marcelo Birmajer

NEKROLOOGIKLUBI

Vanade meeste sõpruskond saab igal pühapäeval kokku Buenos Airese baaris, et kohvi juua ja mõtteid vahetada. Sinna kõrvale loevad nad ka ajalehti ning ühel päeval äratab nende tähelepanu üks leinakuulutus, mis ilmub igal kuul, aga siis järsku lakkab. Mehed hakkavad huvi tundma, mis lugu selle taga peitub.

 

Nii rullub lugeja ees tasapisi lahti lugu rikkast mehest Genarost, kes armus 17aastasesse iludusse Fernandasse, ja kuulutas, et ainult Fernandast võib saada tema seaduslik abikaasa.

Arundhati Roy

VÄIKESTE ASJADE JUMAL

Enne Roy uue romaani tõlke avaldamist novembris avaldame tema esimese raamatu kordustrüki.

Marju Veeret

LILLELAPSIKU LOOMAAED

Heegeldatud nukkude valmistamine.

 

Piret Raud

KÕIK MINU SUGULASED

Aadam ise on täiesti tavaline poiss, ent tema sugulased on viimne kui üks üsna pentsikud. Näiteks on tal suguvõsas kaksikõed Kant ja Nurk, kellest ühel on pea neljakandiline ja teisel kolmnurkne; tudengineiu Gea, kelle ilusatesse silmadesse armub kärbes; ning vanatädi Aime, kes kannab kaelas norskavat medaljoni. Veel on seal üks vürst, üks kindral ja üks sugulane on isegi siga. Kõigist nendest tüüpidest see raamat räägibki. Loe ja veendu ise!

 

P. L. Travers

MARY POPPINS. MARY POPPINS TULEB TAGASI

(uus kujundus, prantsuse köide nagu “Alice Imedemaal”)

Stefanie Stahl

PÄIKESELAPS JA VARJULAPS SINU SEES

Päikeselaps ja varjulaps kuuluvad mõlemad meie alateadvust valitseva sisemise lapse juurde, kirjeldades erinevaid teadvusseisundeid. Sisemine laps on n-ö kogum meie headest ja halbadest lapsepõlvekogemustest, millest enamikku me teadlikult ei mäleta, kuid mis on alateadvusse kinnistunud. Isiksuse struktuuri tundes saab sellega tööd teha ja lahendada niimoodi palju varem lahendamatuina tundunud probleeme. Kuidas, sellest saab lugeda käesolevast raamatus. Raamat aitab hüljata kammitsevad käitumismustrid ja näitab, kuidas leida nende asemel uued ja abistavad käitumismustrid, mis aitavad elu ja suhteid õnnelikumaks muuta.

 

René Goscinny

VÄIKE NICOLAS

 

Prantsuse lastekirjanduse kuldne klassika. René Goscinny kirjutatud ning Jean-Jacques Sempé illustreeritud Nicolas-lugude peategelane on koolipoiss, kes koos oma sõprade ja perega sattub kõikvõimalikesse igapäevastesse ja haruldasematesse võimatutesse olukordadesse.

 

Emily Elgar

TÄIUSLIK ELU? VÕI TÄIUSLIK VALE?

Rahuliku Inglise külatänava kõrval vulisevast ojast leitakse noor naine, mitte päris surnud, aga mitte ka päris elus. Alice Marlowe, St Catherine’i haigla ülemõde, on liigutatud tema ilust, haprusest ja haavatavusest. Ja siis avastab Alice, et tema hoolde usaldatud patsient varjab suurt saladust. Psühholoogiline põnevik, Emily Elgari menukas esikromaan, heidab loole valgust mitmest vaatepunktist.

 

Max Porter

SEE LINNUKE ON LEIN 

Liigutav lühiromaan või mõistulugu pereema surmast ja teda leinama jäänud väikestest poegadest ja literaadist abikaasast)

Mari Jungstedt

SISERING

Gotlandi krimisarja kolmas osa.