Ilmumas

Andrew Schloss

IMELINE (ENAMJAOLT) SÖÖDAV TEADUS:

KÖÖGIEKSPERIMENDID KOGU PERELE

 

Õppimine on vahva? Ja veel maitsev!

„Imeline (enamjaolt) söödav teadus“ on raamat, mille kaante vahele kogutud katseid on mitte ainult lihtsad ja põnevad, vaid ka söödavad – alates lipa-lapa pudingikoogist ja pimedas helendavast tarretisest kuni kameeleonkapsa ja söödava limani.

Enam kui 40 katse juures on hõlpsasti järgitavad juhised ja innustavad fotod, iga õpetus lõpeb lihtsa ja arusaadava selgitusega, mis ja miks katse käigus juhtus.

Lahendamist ootab hulk mõistatusi, mis on peidus geelipärlite, lima, ektoplasma, vahukommide, kristallide, jäätiste, küpsiste, kookide, tuuletaskute, muffinite, šokolaadikoogi, puuviljatallanaha, köögiviljade, plaksumaisi, suppide, limonaadide ja paljudes muudes retseptides!

 

 

   
 

Antoine de Saint-Exupéry

VÄIKE PRINTS

Kirjandusklassika värske tõlge autori originaalpiltidega.

Prantsuse keelest tõlkinud Sirje Keevallik

   
   
   

Eike Värk, Lea Arme

SALME REEK – NOOR VANA DAAM

sari “Armastatud elulood”

Kordustrükk tuntud eesti näitlejanna elulooraamatust.

Oliver James

ASI POLE GEENIDES

Oliver James sukeldub oma raamatus sügavale meie individuaalsuse põhjustesse, mis peituvad hoopis lapsepõlves, mitte geenides, ning selgitab, miks mängib kasvatus hilisemas elus heaolu ja edu saavutamisel nii olulist rolli.

Meik Wiking

VÄIKE HYGGE-RAAMAT: KUIDAS TAANLASTE KOMBEL HÄSTI ELADA

Hüge? Hügge? Hüüge? Pole tähtis, kuidas otsustate sõna hygge hääldada või isegi kirjutada. Kui parafraseerida üht meie aja suurimat filosoofi – Karupoeg Puhhi –, kellelt küsiti, kuidas kirjutada teatud emotsiooni, siis vastas ta: “Seda ei pea kirjutama… seda peab tundma.”

Hygge õigekiri ja hääldus kujutavad tegelikult selle lihtsat osa. Palju keerulisem on selgitada, mis see täpsemalt on. Hygge’t on kirjeldatud kõikvõimalikel viisidel, seda on kutsutud intiimsuse loomise kunstiks, hinge hubasuseks, ärrituse puudumiseks, rahustavate asjade olemasolust saadavaks naudinguks, hubaseks koosolemiseks ja küünlavalgel kakao joomiseks – see viimane on minu isiklik lemmik.

E. O. Chirovici

PEEGLITE RAAMAT

Kirjandusagendile Peter Katzile saadetakse käsikiri, mis räägib veerand sajandi eest aset leidnud salapärasest mõrvast. Katz loodab käsikirjast teada saada mõrvari nime, kuid tekst on vaid osaline ja selle autor sureb peagi. Katzi palvel asub lugu uurima ajakirjanik John Keller ja varsti tärkab taas ka omal ajal juhtumiga tegelenud politseiniku Roy Freemani huvi. Ent kõik asjasse segatud isikud näivad toonaseid sündmusi mäletavat isemoodi. Püüdes välja selgitada, kes neist räägib tõtt, kes valetab ja kes lihtsalt mäletab valesti, tunduvad uurijad süüdlasest aina kaugemale liikuvat …

 

Psühholoogiliselt pinev põnevusromaan „Peeglite raamat” on tunnustatud rumeenia kirjaniku E. O. Chirovici esimene inglise keeles kirjutatud teos, mis hakkas kulutulena levima juba käsikirja kujul. 2017. aastal ilmub see ligi neljakümnes keeles.