Ilmumas

 

   
   
   
   
   
   

 

Boriss Akunin

ARISTONOOMIA

Romaan Vene kodusõja ja revolutsioonide ajast.

   
   
   

 

Brunhilde Pomsel, Thore Hansen

ÜHE SAKSLASE ELU: GOEBBELSI SEKRETÄRI MÄLESTUSED

Brunhilde Pomsel elas 106-aastaseks ja oli üks viimaseid inimesi, kes isiklikult nägi Natsi-Saksamaa ladvikusse kuulunud isikute elu lähedalt. Ta rääkis oma kogemustest põhjalikumalt esimest korda üsna vähe enne oma surma ja sama materjali alusel valmis palju tähelepanu saanud dokumentaalfilm.

 

 

Erkki Kõlu

ANEKDOODIAABITS

500-leheküljeline ja umbes 3000 anekdooti sisaldav kogumik, kus lood jaotatud erinevate teemade kaupa.

 

Clifford Geertz

KULTUURIDE TÕLGENDAMINE

Ameerika antropoloogi Clifford Geertzi teos, mida peetakse oma valdkonnas üheks kõige olulisemaks raamatuks. 624-leheküljelise teose keskne küsimus on erinevate kultuuride sümbolite tõlgendamine. TLS valis selle pärast II MS ilmunud 100 kõige olulisema raamatu hulka kogu maailmas.

   

 

Aare Olander

VÕRUMAA KADUNUD VAATED

“Kadunud vaadete” sarja viies raamat viib lugeja Võrumaale. Umbes 600 fotol näeme vaateid peale Võru linna mh ka Haanjast ja Rõugest.

   

 

Mihhail Zõgar

KÕIK KREMLI MEHED

Venemaa ühe viimase sõltumatu meediakanali Dožd peatoimetaja Mihhail Zõgari raamat on haarav kirjeldus Kremli siseringist, sinna kuuluvatest isikutest ja nende võimumängudest. See oli mullu kõige müüdum ja kõneldum aimeraamat Venemaal ning on praegu tõlkimisel paljudesse keeltesse.

 

 

Ketlin Priilinna

KOMMIONU

Rebecca Lindebergi sarja kolmas raamat. Seekordses raamatus  tuleb lahendada mitme salapäraselt kadunud tüdruku juhtum.

   

 

Kadri Lepp

TÜDRUK, KELLEL OLI SALADUS

Raamatust “Poiss, kes tahtis põgeneda” tuttavad tegelased lähevad aasta lõpuks linna puhkust veetma. Seal tuleb neil aga lahendada uue majja kolinud inimesega seotud ootamatu mõistatus.

Raamat pälvis esimese koha konkursil “Minu Esimene Raamat”.

 

 

Peter Wohlleben

METSA KASUTUSÕPETUS

Populaarsete loodusraamatute autor Peter Wohlleben õpetab, mida metsas jalutaja võiks märgata, mida arvesse võtta ja kuidas looduses viibimine enda jaoks huvitavamaks teha. Sarjas “Looduse lood”.

 

 

Keigo Higashino

KAHTLUSALUNE X-i PÜHENDUMUS

Viimaste aastate enim tähelepanu äratanud uus jaapani kirjanik on põnevusromaanide autor Keigo Higashino, kelle raamatud ilmuvad miljonilistes tiraažides paljudes riikides. Raamat “Kahtlusalune X-i pühendumus” on psühholoogiline põnevusromaan ebaharilikus jaapani keskkonnas, kus naabrinaist eemalt armastanud endassetõmbunud matemaatikageenius aitab peita mõrva jälgi, teisalt aga vaimsete võimete võitlus kahe endise andeka koolivenna vahel, kes on juurdluses eri pooltel.

   

 

Maire Raadik

UUDISSÕNU UUE AASTATUHANDE ALGUSEST

See raamat taaselustab uudissõnade tutvustamise traditsiooni. Raamatus on peale sõnaloendi juttu erinevatest sõnavõistlustest ja sõnaloomest üldisemalt, etümoloogilisi kirjeldusi.

Maire Raadik on Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja.

   

 

Rodica Doehnert

SACHER

Raamatus jälgitakse Viini ühe kuulsaima hotelli ja kohviku omanike ja töötajate ajalugu. Saksamaal on valminud samanimeline populaarne teleseriaal, mida on nimetatud “Saksa Downton Abbey´ks”.

   

 

Henrik Visnapuu

KIRG JA KODUMAA

Henrik Visnapuu luuletuste valikkogu. Koostaja ning järelsõna autor Vallo Kepp.

   

 

Julie Himes

MIHHAIL JA MARGARITA

Ilukirjanduslik-fiktiivne Mihhail Bulgakovi elulugu. 1933. aastal on paljud Bulgakovi sõbrad arreteeritud ning julgeolek sokutab temaga tutvuma naisagendi, kes pakub ootamatut inspiratsiooni.

   
 

Joël Dicker

TÕDE HARRY QUEBERTI JUHTUMIST

Šveitsi kirjaniku Joël Dickeri raamat on üks viimaste aastate suuremaid kirjandussensatsioone. Loomingulistes piinades Marcus Goldman üritab puhastada oma kunagise mentori Harry Queberti mainet, keda seostati noore tüdruku mõrvaga.

“Tõde Harry Queberti juhtumist” on ilmunud või ilmumas 37 keeles. See on müünud üle kahe miljoni eksemplari, kandideeris Goncourt´i preemiale ja edestas paljude riikide edetabelis ka Dan Browni teoseid.

   
 

Jennifer Ackerman

LINDUDE TARKUS

Auhinnatud teadus- ja loodusajakirjanik Jennifer Ackerman on kogunud kokku imelisi lugusid erinevate eksootiliste ja ka vähem eksootiliste linnuliikide kohta üle maailma. Ilmub sarjas “Looduse lood”.