Ilmumas

 

 

 

David Walliams

PURURIKAS POISS

 

Joe Spud on kõige rikkam väike poiss, kelle isa ajas varanduse kokku uudse vetsupaberiga. Aga Joel ei ole ühtegi sõpra – kuni …

 

Jonathan Miles

PETERBURI AJALUGU

496 lk + pildid

 

Sankt-Peterburg. Peterburi. Petrograd. Leningrad. Ükskõik, kuidas seda suurlinna on parajasti nimetatud, on see alati olnud vastuoluline, metropoliks püüdlev, poliitiliste mängude, kultuurielu ja suurte draamade toimumispaik. Sohu ehitatud uus pealinn, Peeter Suure unistuste täitumus, mis pidi kehastama Euroopasse pürgimist. Siin elasid Puškin ja Dostojevski, Tšaikovski ja Pavlova, siin langes põrmu Vene keisririik. Jonathan Miles jälgib läbi iseloomulike ja vapustavate väikeste lugude linna ajalugu läbi sajandit: nii ballisaalides kui lahingutandril, uhketes häärberites ja lihtrahva äärelinnas, poliitiliste võimuvõitluste keerises, kui üks ajastu lõppeb ning teine algab. Raamat on illustreeritud paljude reprode, fotode ja kaartidega.

 

Jonathan Miles on briti kultuuriajaloolane, kes kaitses doktorikraadi Oxfordi Jesus College´is. Ta on andnud loenguid paljudes ülikoolides.

 

 

Tristan Gooley

MATKAJA TEEJUHT

 

Sinu täiuslik kaaslane kõigeni, millest räägivad maapind, päike ja kuu, tähed, puud ja loomad, taevas ja pilved – kui sa vaid tead, kuhu ja mida vaadata!

Sisaldab kirjeldust 850 looduse märgi kohta!

 

Muuhulgas võid siit kaante vahelt leid vastused järgmistele küsimustele:

Kuidas kasutada puulehti kompassina?

Millised vihjed peituvad vikerkaarevärvides?

Miks on mõned varjud sinised?

Kuidas kaardistab adru randa?

Mida see tähendab, kui lumehelbed kasvavad aina suuremaks?

Kuidas võib armastus taime vastu mu üle mõistuse rikkaks teha?

 

Tristan Gooley on inglise kirjanik, kolumnist, loodusetundja ja navigaator, kes on juhtinud ekspeditsioone kõigil viiel kontinendil, roninud neist kolme kõrgematesse tippudesse ja uurinud loodusrahvaste tarkusi mõnes maailma kõige ligipääsmatumas piirkonnas. Ta on teadaolevalt ainus elusolev inimene, kes on nii lennanud kui ka purjetanud üksinda üle Atlandi ookeani.

 

Karsten Brensing

LOOMADE MÕISTATUS

 

Putukad, kes kasutavad tööriistu; kalad, kellel on oma kultuur; delfiinid, kes kutsuvad üksteist nimepidi; elevandid, kes matavad oma surnuid; loomad, kes käituvad ausalt või valetavad tahtlikult; loomad, kes ravivad end antibiootikumidega või lasevad meil, inimestel, endi heaks töötada. Mida loomad mõtlevad, mida suudavad tunda, millised on nende häälikud, suguelu, abstraktne mõtlemine või nende moodi vaimuhaigus?

 

Karsten Brensing (snd 1967) on saksa merebioloog ja käitumisteadlane, kes on tegelenud mh delfiinide ja vaalade uurimise ning kaitsega. Ta on kirjutanud mitmeid populaarseid raamatuid loomade elust.

 

Pille Kant

NAASKLI LOOD

Illustreerinud Maido Hollo

 

Nora-Liisa kolib uue majja elama ning tutvub seal väikese tundmatu tegelasega, kellel on pisut kärts iseloom ja iga asja kohta oma arvamus. Kuid kindlasti ei lähe elu sellest igavamaks!

 

Pille Kanti „Naaskli lood“ oli äramärgitud töö Eesti Lastekirjanduse Keskuse, ajakirja Täheke ning kirjastuse Tänapäev lastejutuvõistlusel.

 

Vladimir Gomelski

LEGENDAARNE FINAAL: NSVL-USA 1972

1972. aasta. München. Olümpiamängud. Finaalmatš, mis läks igaveseks ajalukku.

 

NSV Liidu meeste korvpallimeeskond tuli Vladimir Kondrašini käe all esmakordselt olümpiavõitjaks, võites USA meeskonda. See on ehe lugu ühe meeskonna triumfist, aga ka ühest olümpiamängude dramaatilisemast finaalist ja suuremast skandaalist.

Raamatu autor on ammutanud infot esmastest allikatest ning esmakordselt avaldatakse ühtede kaante vahel kogu tõde sellest, mis toimus enne matši ja pärast selle lõppu.

 

Reeli Reinaus

VANALINNA DETEKTIIVID: VEREGA KIRJUTATUD KIRJAD

Rebeka ja Gregor pole üksteist mõnda aega näinud, kui äkitselt saabub salapäraselt naiselt ümbrik paberite ja kahe võtmega – see kõik tähendab, et tuleb hakata lahendama uut mõistatust. Tallinna vanalinnas liikudes otsitakse kummitusi, kuuldakse vanu legende ja kohtutakse inimestega, kellel on sellest kõigest oma arusaam.

„Verega kirjutatud kirjad“ on järg raamatule „Vanalinna detektiivid: Mustpeade maalid“.

 

Emmy Abrahamson

KUIDAS ARMUDA MEHESSE, KES ELAB PÕÕSAS

 

Julia elab koos oma kassiga üksi Viinis. Ühel päeval saab ta kindla peale sõbraks Elfriede Jelinekiga, ent kuni see juhtub, peab ta töötama üliambitsioonikate firmajuhtide ja vähemotiveeritud noorte keeleõpetajana.

Pargipingil saab Julia tuttavaks Beniga ja pikkamööda kasvab sellest välja armastus. Kõik on täiuslik, välja arvatud väike asjaolu, et Ben elab põõsas …
Armastuslugu sellest, kuidas valida südamega, jättes kõrvale pealispinna, ootused ja katkised riided.

Ja ühtlasi on see tõsilugu.

 

 

Jenn Granneman

INTROVERTIDE SALAJANE ELU

 

Kas teie sees on peidetud hingesoppe, mida keegi teine ei näe? Kas teil on palju sisimaid mõtteid ja tundeid, milleni teie kolleegid ja lähedased justkui ei ulatu? Kas teile on kunagi öeldud, et olete “vaikne”, “uje”, “igav” või “kohmetu”? Kas teie harjumused ja mugavustsoonid ei sobi päris hästi ühiskonnas välja kujunenutega? Kui see on nii, olete võib-olla introvert.

See raamat julgustab tõsist introverti elama koos oma loomusega, mitte võitlema selle vastu maailmas, kus ka teie hääl väärib tähelepanu.