Ilmumas

 

 

 

 

 

 

 

 Julian Hosp

SISSEJUHATUS KRÜPTORAHA MAAILMA

Krüptoraha on viimastel aastatel uudistesse ja inimeste teadvusse imbunud mõiste, mille olemuse ja tähenduse üle on palju vaieldud, kuid enamasti jääb ikkagi arusaamatuks, millega siis õieti tegu on: püramiidskeemi, uue majanduse leiutise või millegi kolmandaga. Autor tutvustab krüptorahasid, nende võimalusi ja ohtusid.

   

N. K. Jemisin

VIIES AASTAAEG

See on Rahu – manner, mis pole rahulik isegi heal päeval. Selle rahvad elavad pidevas katastroofivalmiduses. On siiski miski, mida nad kardavad rohkem kui lõpmatut külma ööd – orogeene, kes suudavad kasutada maad relvana.

Ühelainsal päeval toimub kaks kohutavat sündmust.

Vaikses väikelinnas kooliõpetajana leiba teeniv Essun avastab koju tulles, et tema abikaasa on surnuks peksnud nende pisipoja ja röövinud tütre.

Samal hetkel rebib võimas kättemaksuhimuline orogeen kaheks planeedi ainsa kontinendi nimega Rahu. Hiiglaslikust lõhest õhku paiskuvad tuhapilved katavad taeva ja saabuv viies aastaaeg võib kesta kümneid aastaid. Sadu. Või koguni tuhandeid.

Essun on sunnitud vaatama tagasi minevikku, kui ta tahab oma tütart veel elavana näha. Maailma lõpp teda ei heiduta. Kui vaja, on Essun valmis isakese Maa ise lõhki rebima. Ta asub teele.

 

„Viies aastaaeg“ pärjati 2016. aastal maineka Hugo auhinnaga. Tegu on  „Lõhutud Maa“ triloogia esimese raamatuga.

 

 

George Orwell

LASE LEHTLIILIAL KASVADA

Selles varem eesti keeles mitte ilmunud romaanis jälgitakse elu 1930ndate Londonis, kõrgklassi ja kehvemal järjel tegelaste konflikte ja valikuid Orwellile tüüpilise kriitilise pilguga.

 

 
   
   
 

Philip Matyszak

24 TUNDI VANA–ROOMAS

Üks päev selle linna asukate elus

 

Aastal 137 AD on Rooma oma võimu tipul. Keisririik naudib suurt jõukust ja küllust, linn ise on aga kultuuri ja hariduse keskus. Keskmine roomlane neid hüvesid nautida ei saa. Talle ei lähe korda piiride laienemine, uhked ehitised või lennukad ideaalid. Enamiku inimeste elu on raske ja iga päev esitab uusi väljakutseid.

 

Käesolev raamat toob meieni ühe päeva Roomas ja viib meid kahekümne neljaks tunniks linnaelanike seltskonda. Igal tunnil kohtume uue roomlasega, senaatoritest orjadeni, preestritaridest prostituutideni ja vahimeestest pesunaisteni. Nad kõik loovad mitmekihilise pildi Rooma ühiskondlikust lõimest. Mida ütlevad igast vanusest ja seisusest tavainimeste elud Rooma enda kohta?

 

Neil lehekülgedel saate teada, mis juhtus vandest üle astunud Vesta neitsiga ja miks oli ebaseaduslik astroloogilt keisri kohta küsida. Õpite ühe päevaga tundma Rooma tõelist palet, abiks linna tähtsaim ressurss: Rooma inimesed.

 

Philip Matyszak töötab Cambridge’i ülikooli täiendõppe instituudis ja uurib seal antiikajalugu. Ta on kirjutanud üle kahekümne raamatu, nende seas menukid “Vana-Rooma viie denaariga päevas” ning “Kreeka ja Rooma müüdid”. Ta elab Kanadas Briti Columbias.

 

 

Elkhonon Goldberg

LOOMINGULISUS

Üks maailma juhtivaid neuroteadlasi Elkhonon Goldberg juurdleb raamatus, mis on inimese loomingulisuse olemus ja milles peituvad selle juured? Kuidas kultuur määrab või piriitleb loomingulisust?

Goldberg on kasutanud kirjutamisel mitmete uusimate uurimuste tulemusi ning suudab neid välja tuua põnevates seostes evolutsiooni või kultuuriajaloost pärit lugudega.

 
 

Deniss Bukin, Kamil Gulijev

KGB SPIOONIKOOL

See menuraamatuks kujunenud veider teos sisaldab lugusid omaaegsetest KGB operatsioonidest ja teste, mida väidetavalt kasutati omaaegsete spioonide vaimsete võimete sõelumiseks.

 

 

Jay Asher

KOLMTEIST PÕHJUST

Clay Jensen jõuab koolist koju ning avastab, et talle on saabunud postipakk, milles on kassetilindid. Need on salvestanud Hannah Baker, tema klassiõde ja kiindumuse objekt. Kaks nädalat tagasi tegi Hannah enesetapu.

Hannahi hääl räägib lintidel, et on kolmteist põhjust, miks ta otsustas end tappa. Üks neist põhjustest on Clay. Kui ta lindi lõpuni kuulab, saab ta teada, miks.

Clay kuulab, mida Hannahil on öelda, ning see muudab tema elu igaveseks.

 

„13 põhjust“ on Jay Asheri esimene romaan. See sai ilmudes kiiresti populaarseks ning võitis üle kümne noortekirjanduse preemia. 2017 valmis ka samanimelise Netflixi telesarja esimene hooaeg.

 

 

Arkadi Strugatski ja Boriss Strugatski

MILJARD AASTAT ENNE MAAILMALÕPPU

Romaan teadlasest, kes on tegemas vapustavat avastust, kui ühtäkki toimub rida kummalisi sündmusi. Kas keegi soovib, et suur teaduslik avastus jääks tegemata?

 

 

Eha Veem

LESKEDE KLUBI

Leskede Klubi, ühe Eestimaa küla krapsakate pensionäride sõpruskonna vastu on saatus armuline olnud: lisaks bridžimängus teravdatud mõistusele ja suurepärasele tervisele veeretab elu nende päevadesse väljakutseid, mis erinevalt „Midsomeri mõrvade“ järjekordsest osast televiisoris nõuavad reaalset nutti ja julgust ja veidi seiklusvaimu. Laip altaril, kadunud teismeline, linnuvaatlustorni väisav salapärane isik ja kõige krooniks haihtunud armulauakarikas …

 

 

Angela Nguyen

KAWAII: KUIDAS JOONISTADA NUNNUSID ASJU

 

“Kawaii” on jaapani keelest pärinev sõna, mis tähistab kõike nunnut. Antud raamatus õpetatakse joonistama pisut jaapanlikus stiilis erinevaid nunnusid asju, loomakesi ja muid tegelasi.