Ilmumas

 

 

Marju Kõivupuu

LOOMAD EESTLASTE ELUS JA FOLKLOORIS

sari “Looduse lood”

Tuntud folklorist Marju Kõivupuu vaatleb raamatus erinevate loomade rolli eesti rahvakultuuris. Milliseid loomi on peetud heaks, halvaks, targaks või abistavaks? Mida muud on neile omistatud ja kuidas on see ajas muutunud?

 

 

M. C. Beaton

AGATHA RAISIN JA KUMMITUSMAJA

Agatha Raisinil ning tema naabril Paul Chattertonil palutakse tulla uurima maja, kus kummitab – vähemasti on seal kuulda salapäraseid sosinaid ja samme, mis omanikku häirivad. Kuigi proua naabrid peavad seda kõike tähelepanuvajadusest tekkinud väljamõeldiseks, leitakse peagi majaomanik surnuna ja loomulikult kahtlastel asjaoludel.

 

Peter Wohlleben

LOOMADE HINGEELU

sari “Looduse lood”.

Menuraamatu “Puude salapärane elu” autori uus raamat räägib loomade hingemaailmast, mis on märksa nüansirohkem, kui nii mõnigi inimene ehk oskab arvata.

 

Andrei Ivanov

BATÜSKAAF

“Batüskaaf” on romaani “Hanumani teekond Lollandile” eellugu, kus kirjeldatakse tegelaste Taani jõudmist.

Ilja Ilf, Jevgeni Petrov

12 TOOLI

Vene kirjandusklassika kordustrükk.

Kui Ostap Bender Stargorodi jõudis, olid endise aadlipealiku Ippolit Matvejevitš Vorobjaninovi vuntsid juba rohekat karva ja isa Fjodoril habe kärbitud. Võidujooks meister Gambsi tooli peidetud briljantidele oli alanud. Jää hakkas liikuma ja paraadi asus juhatama suur kombinaator isiklikult. See, mis järgnes, on ajalugu nii otseses kui kaudses mõttes.

Oliver Berg

VENNA ARM

Mees istub köögis ja mõtleb oma vennast. Selles istumises hakkab avanema aga rohkemgi kui venna portree, hakkavad avanema lähimineviku hämarad keerdkäigud ja suhted, mida esialgu selles istumises ei märka ja mis ometigi ulatuvad mõjutama seda elu, mis parajasti käsil. Teoses pole ühtki aastaarvu, aga kõige muu kõrval hakkab siin detailse täpsusega avanema Eesti lähiajalugu – ajalugu, mis on neid inimesi vorminud ja saanud selleks kaasajaks, kus elab selle raamatu lugeja.

„Venna arm“ on Oliver Bergi (snd 1990) debüütromaan. Käsikiri oli äramärgitud töö Tänapäeva 2016. aasta romaanivõistlusel.

Gerald Durrell

LINNUD, LOOMAD JA SUGULASED

See on Gerald Durrelli Korfu-triloogia teine raamat, kus jätkub esimesest raamatust «Minu pere ja muud loomad» tuttavaks saanud perekonna elu Vahemere saarel. 

Kes loeb neid koomilisi episoode noore Gerry elust, sel tuleb kindlasti nõustuda tema vanema venna Lawrence’i sõnadega – nii juhtubki teismelise poisiga, kel lastakse vabalt ringi uidata ja täiskasvanute jutte-tegemisi pealt kuulata. Eriti veel, kui sel poisil juhtub olema vankumatu missioon läbi uurida terve maalilise Korfu saare floora ja fauna ning see koju kaasa tassida.

Christina Lauren

ILUS MÕRD

Chloe Millsi ja Bennetti Ryani tuline ja vastuolusid täis armulugu jätkub – „Ilus mõrd“ jätkab sealt, kus „Ilus tõbras“ pooleli jäi.

 

Meeletu kirg voodis ja pidev nälg teine teise järele ei tähenda kahjuks sugugi, et Chloe ja Bennetti suhe oleks lust ja lillepidu. Mõlemad on ambitsioonikad ja jäärapäised – kumb peaks olema esimene, kes järele annab ja on nõus teise nimel ohvreid tooma?

C. H. Dalton

RASSISMI PRAKTILINE KÄSIRAAMAT

Inimtõug ei ole tegelikult tõug. See on liik, ent jagatud mitmeks mugavaks rassiks nagu must, valge, asiaadi ja segavereline rass. Need jaotused rajanevad peentel bioloogilistel erisustel ja väljenduvad füsioloogilise teguritena. Rassism tähistab vastikust teise rassi vastu tervikuna või teise isiku vastu kõigest sellepärast, et ta on teatava rassi liige.

Nagu pealkiri viitab, on see raamat mõeldud kasutamiseks rassismi praktilise käsiraamatuna nii rassistidele kui ka mitterassistidele. See käsitleb mitmesuguseid erinevate rasside ja rahvusrühmadega seotud stereotüüpe, samuti nende päritolu ja tõesust.

Etnograafiaprofessor C. H. Dalton on tuntud Ameerika koomiku Sam Meansi pseudonüüm, mille all heidab ta satiirilise ja hüsteeriliselt naljaka pilgu korraliku rassisti hingellu.

 

David Foenkinos

HENRI PICKI MÜSTEERIUM

Prantsusmaa väikelinnas viiakse ellu Richard Brautigani idee – luua raamatukogu käsikirjadele, mille kirjastajad on tagasi lükanud. Ühel päeval leitakse sellest raamatukogust geniaalne käsikiri, mille autor tundub olevat hiljuti surnud kohalik pitsameister Henri Pick. Mehe lesk väidab, et Pick ei lugenud elus ühtegi raamatut, rääkimata mõne kirjutamisest. Sellegipoolest käsikiri avaldatakse ja sellest saab menuk. Ent skeptikud arvavad, et tegu on turundusliku petuskeemiga – kuidas sai harimatu pitsameister kirjutada sellise meistriteose? Endine kirjanduskriitik asub uurima, kes oli Henri Pick tegelikult ja kui käsikirja ei kirjutanud tema, siis kes selle ikkagi kirjutas.

René Goscinny

VÄIKE NICOLAS

Prantsuse lastekirjanduse kuldne klassika. René Goscinny kirjutatud ning Jean-Jacques Sempé illustreeritud Nicolas-lugude peategelane on koolipoiss, kes koos oma sõprade ja perega sattub kõikvõimalikesse igapäevastesse ja haruldasematesse võimatutesse olukordadesse.

 

TÜDRUKUTE PÄEVARAAMAT

Selles raamatus on erinevaid küsimusi ja täitmiseks mõeldud teste, mida tüdrukud saavad päevaraamatuna täita – kirjutada oma mõtteid ja lemmitegevusi, erinevate teemade eelistusi.