Ilmumas

 

 

   

Aino Pervik

KAETUD LAUAD

Raamatu peategelane on noor naisfiloloog, kes on äsja lõpetanud ülikooli ning suunatud tööle. Jälgitakse tema kohanemist tööl, keerulisevõitu isiklikke suhteid ja argimuresid. Raamatu esmatrükk ilmus 1979.

   
   

Polina Žerebtsova

SIPELGAS KLAASPURGIS

Vaade tšetšeenia sõdade perioodile läbi noore tüdruku päeviku. Karm, jahmatav ja liigutav lugemine. 640 lk + fotod.

KIRJAKUNST JA LOOMING:

Inspireerivaid nippe, tehnikaid ja ideid kirjakunsti vahenditidega kunstitööde loomiseks.

Marju Kõivupuu

LOOMAD EESTLASTE ELUS JA FOLKLOORIS

sari “Looduse lood”

Tuntud folklorist Marju Kõivupuu vaatleb raamatus erinevate loomade rolli eesti rahvakultuuris. Milliseid loomi on peetud heaks, halvaks, targaks või abistavaks? Mida muud on neile omastatud ja kuidas on see muutunud?

 

 

Marina Moskvina

MINU KOER ARMASTAB DŽÄSSI

Illustreerinud Ülo Pikkov

Uskumatud lood lastele ja täiskasvanutele.

Marina Moskvina raamatutest on eesti keeles varem ilmunud “Kuuromaan” ning lasteraamat “Mis juhtus krokodilliga?”. “Mina koer armastab džässi” kuulub viimase paarikümne aasta tuntuimate vene lasteraamatutet hulka, kus Moskvina jätkab enda stiili. Loo raamiks on ühe perekonna juhtumised, kuid sugugi mitte kõik pole tavaline…

 

Heiki Pärdi

EESTLASE ARGIELU

Heiki Pärdi vaatleb raamatus seda, kuidas 20. sajandil eestlase elulaad kiirelt muutuma hakkas ja milliseid muutusi või raskusi see kaasa tõi. Muuhulgas tuleb juttu hügieenist, muutustest koduses elus, majapidamises jpm.

 
 

Leo Ruickbie

VÕIMATU LOOMAAED

Väljamõeldud loomade ja mütoloogiliste olendite entsüklopeedia. Tähestiku järjekorras märksõnastik, illustreeritud.

 

 

Andris Orehovs

DEKORATIIVSED PÜSIKUD

Sellesse raamatusse on koondatud silmapaistva aedniku, Läti Ülikooli juhtivteaduri Andris Orehovsi elutöö dekoratiivsete püsikute praktilisest kasutamisest haljastuses. Teoses on esitatud 350 püsiku kirjeldused ja kasutussoovitused – mis sobivad hästi ka Eesti oludesse.

Autor vaatleb lillepeenraid ja haljasalasid kui väikeseid ökosüsteeme ning pöörab erilist tähelepanu püsikute bioloogilistele omadustele – paljunemise iseärasustele, laienemise kiirusele ning välimuse muutumisele hooaja jooksul. Selline ökoloogiline lähenemine haljastuse planeerimisel tähendab, et igale kasvukohale valitakse vastavad taimed, mis saavad seal hakkama vähese hooldusega ega nõua täiendavaid kulutusi.

 

 

Peter Wohlleben

LOOMADE HINGEELU

sari “Looduse lood”.

Menuraamatu “Puude salapärane elu” autori uus raamat räägib loomade hingemaailmast, mis on märksa nüansirohkem, kui nii mõnigi inimene ehk oskab arvata.

 

 

Arkadi Ostrovski

VENEMAA LOOMINE

Autor vaatleb praeguse Venemaa kujunemist läbi viimase 30-40 aasta sündmuste. Eriline rõhk on meediaga seotud sündmustel, mis aitab mõista praeguse kajastuse ja väljakujunenud “alternatiivsete faktide” ajastut.

 
   

Andrei Ivanov

BATÜSKAAF

“Batüskaaf” on romaani “Hanumani teekond Lollandile” eellugu, kus kirjeldatakse tegelaste Taani jõudmist.

 

 

Anton Tšehhov

HUMOORIKAD JUTUD

Kogumik sisaldab peamiselt noore Tšehhovi novelle ja lühemaid humoorikaid jutustusi, mis omal ajal ilmusid ajakirjanduses ja nii mõnegi lugeja hinnangul moodustavad näidendite kõrval tema kirjandusliku pärandi teravmeelseima osa.