Ilmumas

 

 

John Farndon

SUUR LOOMARAAMAT LASTELE

Selles lasteentsüklopeedias vaadeldakse erinevaid loomade elupaiku, seletatakse loomade ja keskkonna vahelisi suhteid ja tutvustatakse umbes 1000 loomaliiki. Värvilised illustratsioonid ja kaunis kujundus prantsuse köites.

   
   

Helen Käit

KUMMITUSMAJA

Kaksikud Mia ja Lia kolivad koos vanematega linnast maale elama. Uus koht, uus kool, uued sõbrad – ning vana maja, kus hakkavad sündima kummalised lood.

Illustreerinud Sirly Oder.

 
   

Flake

KLAHVKAMEES

Rammsteini klahvkamees Flake kirjeldab hoogsas raamatus oma elulugu ja muusikuks sirgumist.

 

 

Stefan Torsell

PARVLAEV ESTONIA: ROOTSI RIIGI HUKK

Reisiparvlaev Estonia väljus Tallinna sadamast 27. septembril 1994, pardal 989 inimest. Peatekil asus sõjaline veos, mis pidi läbi Rootsi minema teise riiki. Sõjalisi veoseid veavad paljud kaubalaevad. Kuid Estonia oli reisilaev ja see suunas kogu vastutuse otse valitsusele.

Samal ööl alustati projekti, et peita nii laeva vrakk kui ka tõde. See ei õnnestunud. Tõde Estonia kohta on kirjas selles raamatus.

 

Stefan Torssell läks merele juba 15-aastaselt. Tal on akadeemiline mereharidus ja laevakapteni haridus. Rootsi laevandusameti büroojuhatajana puutus ta kokku paljude hukkunute sugulastega, kes jutustasid oma loo. Seejärel algas aastaid kestnud uurimistöö.

Selles raamatus kirjeldatakse iseäralikku laevahukku ja seda, kuidas 852 inimese surm kinni mätsiti. Estonia hukku ei ole mitte kunagi juriidiliselt analüüsitud.

 

 

 

 

Jan Weiler

OHTLIK LIIK: HARILIK PUBEKAS

Saksamaal populaarseks saanud raamat humoorikatest tähelepanekutest teismeliseks saamise kohta lapsevanema vaatenurgast. Jan Weiler on ajakirjanik, raamatu põhjal valmis mullu ka film.

 

 

 

Mark Sinisoo

EESTIAEGSED ASJAD

Autor vaatleb erinevate 1920-30ndatele aastatele iseloomulike esemete, nähtuste ja ametimeeste kaudu tollase ajastu vaimu. Tegu on oluliselt täiendatud trükiga 2005 ilmunud raamatust.

 

 

Leelo Tungal

NAISEKÄE PUUDUTUS ehk SELTSIMEES LAPS JA ISA

 

Kauaoodatud kolmas osa triloogias, mille eelmised osad olid “Seltsimees laps” ning “Samet ja saepuru”. Raamat ilmub veebruari esimeses pooles, mängufilm “Seltsimees laps” jõuab kinno märtsis. 256 lk, kalingurköide.

 

 

Leїla Slimani

HÄLLILAUL

 

“Hällilaul” on psühholoogilise põnevusromaanina loetav teos, mille keskmes on usaldus perekonna ja lapsehoidja vahel, vanemate valikud ja suhted. Maroko-prantsuse päritolu autori teos pälvis tähtsaima prantsuse kirjandusauhinna, Goncourt´i preemia.

 

 

ELU JA ARMASTUS: EESTI RAHVA ELULOOD

Kahes köites esinduslik kogumik eestlaste elulugusid, mida on kogunud Kirjandusmuuseum ja ühendus Eesti Elulood. Ilmub nii eraldi köidetena kui karbis komplektina, mõlema osa maht on umbes 500 lehekülge ja kokku on raamatutes üle 60 isiku elulood. Tegu on uue kogumikuga, mille tekstid pole varem ilmunud.

 

 

David Walliams

HÄRRA HAIS

Kaasaja ühe populaarseima lastekirjaniku David Walliamsi uus raamat üksikust tüdrukust, kes sõbruneb kodutuga ja kutsub ta salaja enda juurde elama. Tema ema on poliitik, kes kodutuid eriti ei armasta ja loomulikult tekitab see nii mõnegi jabura ja naljaka olukorra.

 

 

Sarah Knight

POHHUISMI ELUMUUTEV VÄGI

kuidas mitte kulutada aega, mida sul ei ole
inimestega, kes sulle ei meeldi
tehes asju, mida sa ei taha teha

Pole mingit kuradi võimalust, et see paroodia on Marie Kondo või tema kirjastajate poolt ette valmistatud, heaks kiidetud, rahastust saanud või autoriseeritud.

 

 

Martin Kukk

RÖÖVITUD PIONEERI JUHTUM

1959. aasta Eestis toimuvas raamatus kohtume uuesti mõningate raamatust “Reeturlik metsavend” tuttavate tegelastega. Julgeoleku töötajad on hädas Tallinnas aktiviseerunud põrandaaluse vastupanuliikumisega, mis saadab korda nõukoguvastaseid tegusid ning midagi on mäda ka riiklikes struktuurides.

 

 

Leslie Peirce

HÜRREM: IDAMAA VALITSEJANNA

Raamat uskumatu elukäiguga ajaloolisest isikust, ilmselt Poolas sündinud tütarlapsest, kes viidi orjatarina Ottomani impeeriumisse ja sai Suleiman Toreda haaremis tolle lemmiknaiseks ja väga mõjuvõimsaks isikuks.